Skutočný linkbuilding je tá najlepšia investícia

15 aug

Čo je to linkbuilding? Prečo by som doňho mal investovať a na čo si musím dať pozor? Linkbuilding patrí medzi offpage techniky SEO. Ide o vytváranie spätných odkazov na Váš web. Či už to sú články na blogoch, komentáre vo fórach alebo platené PR články, každý jeden link ktorý vedie na Váš web (hovorí sa mu aj backlink) patrí medzi linkbuilding.

Ako by ale taký linkbuilding mal vyzerať? Zamyslime sa nad hlavnou otázkou, čo je(alebo aspoň by malo byť) cieľom linkbuildingu? Každá jedna činnosť v podnikaní by Vám mala priniesť zisk, preto reverzne môžeme vytvoriť tento vzorec:

Zisk<-Predané produkty<-Konverzie<-Vysoká návštevnosť

Z toho nám vyplýva že linkbuilding, teda budovanie spätných odkazov, má mať za Výsledok zvýšenie návštevnosti. Ako nám Však má tú návštevnosť dvihnúť? Sú to dva spôsoby. Prvý, hlavný, je zvýšenie pozície v Google-y. Logicky, čím lepšiu pozíciu v Google máte, tým viac potencionálnych zákazníkov si Vašu stránku nájde, tým sa Vám zvýši návštevnosť, miera konverzie a aj zisky.

Aký je však ten druhý spôsob? Obrovské množstvo ľudí naň zabúda. Mnohí marketingový “experti” ho často prehliadajú. Či už o ňom nevedia alebo je pre nich priťažky neviem. Ide o získavanie návštevnosti rovno z článkov. Ak napíšem hodnotný článok a na koniec pridám zdroj alebo anchor text, aká je pravdepodobnosť že naň človek klikne?

Čo sa týka technickej časti, nieje tu absolútne žiaden rozdiel medzi získavaním backlinkov v prvom a druhom spôsobe. Jediný rozdiel je web na ktorý článok umiestnim. Web v druhom prípade musí byť hodnotný a spôsob akým sa dostanete k linku musí byť pre človeka prínosný.

Preto si chcem v portfóliu, ako SEO konzultant, vybudovať rôzne webové portály s vysokou návštevnosťou. Preto, aby keď si človek u mňa linkbuilding objedná tak získa obrovskú pridanú hodnotu. Špeciálne na toto časom pridám aj jeden graf, ktorý bude vyzerať zhruba takto:

Zvýšenie návštevnosti

Pomocou tohto svoji zákazníkom prinesiem skutočné hodnoty v podobe zvýšenia ziskov, nech už bude konkurencia akákoľvek.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: